Ośrodki zdrowia i opieki – szpitale, hospicja, domy pomocy społecznej itp.
Działanie każdego domu pomocy społecznej (DPS) objęte jest Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z 19 października 2005 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. z 2005 r., nr 217, poz. 1837). Warto wiedzieć, że aby DPS spełniał warunki stawiane w ustawie, musi zostać wyposażony m.in. w system przywoławczo-alarmowy (system przywoławczy).
Zwiększ bezpieczeństwo
Kaler to urządzenie o niewielkich gabarytach, dzięki czemu można schować go w kieszeni. Przycisk przywoławczy można zamontować przy łóżku chorego, do szafki lub w innym łatwo dostępnym miejscu. System Kaler służy również do przywoływania kadry lekarskiej przez personel szpitala. Kaler gwarantuje dyskrecję pacjentów. Idealne zastosowanie w nocy, gdyż Kaler nie przerywa snu poprzez ciche przywoływanie personelu.
Jak to działa?
Kaler to bezprzewodowy system przywoławczy, dzięki któremu w szybki sposób można wezwać personel medyczny. Działanie systemu jest bardzo proste i przyjazne w użytkowaniu. Po naciśnięciu bezprzewodowego przycisku przez pacjenta, osoba odpowiedzialna za opiekę otrzymuje komunikat. Komunikat ten może być dowolnie nazwany i wyświetlany na specjalnej tablicy LED.
Nowością jest odbieranie komunikatów na specjalnym zegarku „pagerze”, który informuje o konieczności udzielenia pomocy poprzez sygnał dźwiękowy oraz wibracyjny. Komunikat wysyłany jest równolegle na oba urządzenia, dzięki czemu zapewnione jest doskonałe bezpieczeństwo nie zależnie od miejsca przebywanie personelu. Urządzenie może być montowane w łazienkach, toaletach oraz prysznicach dla pacjentów. Montaż natynkowy w łazience kilku przycisków na różnych wysokościach i w różnych miejscach gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia życia. Przyciski systemu Kaler są całkowicie wodoodporne.
Zobacz schemat połączeń (pdf) prezentujący przykładowe wykorzystanie elementów systemu Kaler.