Kaler
Kaler podnosi standard usług

Pon.-pt. 8:00-17:00

(24) 264 77 33

Poznaj naszą markę na stronie Kaler

Rozwiązania dla osób niepełnosprawnych

System przywoławczy w toalecie dla osób niepełnosprawnych

system przyzywowyTypowa instalacja w pojedynczej toalecie składa się z następujących urządzeń:

W większych systemach, każdą toaletę łączy się z bezprzewodową centralą (wyświetlaczem komunikatów przywoławczych np. GEN-910). Centrala znajduje się w pomieszczeniu w którym znajdują się osoby nadzorujące.

 

system przyzywowy

W mieszkaniu osoby niepełnosprawnej

system przyzywowyRozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. (Dz.U. 2012 r nr 0 poz. 1289 z dnia 22.11.2012 r.), które zmienia Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75 z dnia 15 czerwca 2002 r., poz. 690), w jednym z paragrafów mówi, że: „Mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym i odrębne mieszkania w budynku zamieszkania zbiorowego należy wyposażyć w instalację wejściowej sygnalizacji dzwonkowej oraz w odpowiednią sygnalizację alarmowo-przyzywową dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.” (rozdział 8a Instalacja telekomunikacyjna, § 192a). Zapis ten z pewnością ma znaczenie dla projektantów, deweloperów oraz firm modernizujących mieszkania.

System Przywoławczy KALER dzięki swojemu bezprzewodowemu charakterowi, pozwala na szybką instalację zarówno w budowanym jak i modernizowanym mieszkaniu.

Zobacz także:

Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. zamknij